Elke dag een korte column met reflectie op het nieuws, de actualiteit, opvallende gebeurtenissen of publicaties.
Meestal mild en poëtisch, soms bijtend cynisch. Volg Dagtaak via Twitter.
De meest gelezen columns van het afgelopen kwartaal vindt u hier.
Dagtaak is Blogger des Vaderlands, benoemd op 6 maart 2015 tijdens de finale van het Blogbal. In 2014 Publieksprijs van de Blogparel en 2e bij de vakjury.
Deze site wordt officieel geïndexeerd door de Koninklijke Bibliotheek "De geschiedenis van vandaag wordt vooral online geschreven. Daarom archiveert de KB sinds 2007 de belangrijkste websites van Nederland. Zo voorkomen we dat de onderzoekers van de toekomst te maken krijgen met een digitaal gat in ons geheugen."
Nick Cave bestaat uit twee personen. Uit zichzelf en uit Warren Ellis. De een is Nick, de ander is Cave. Nick Cave bestaat ook uit twee bands. Zichzelf en The Bad Seeds en Grinderman. Hij is van Down Under, misschien verklaart dat iets, om ondersteboven van te zijn!
Voor wie Nick niet kent, hij is bijna twee meter, oogt als een narcist, grote ogen, zelfverzekerd en een stem waar je als man (die niet op mannen valt) voor valt. Voor wie Warren niet kent: hij is twee koppen kleiner, heeft een baard als ZZ-top, zweetplekken onder elke oksel, maar heeft een muzikale uitstraling waar je als vrouw, ook al val je niet op vrouwen, voor valt. Wij waren gelukkig, ik met Nick, mevrouw Dagtaak met Warren. En zo zou het blijven.

