Dagtaak

Elke dag een korte column met reflectie op het nieuws, de actualiteit, opvallende gebeurtenissen of publicaties. Meestal mild en poëtisch, soms bijtend cynisch. Volg Dagtaak via twitter:http://twitter.com/#!/@dagtaak    mail: dagtaak.tve@gmail.com 

 
2+1 gratis op honderden cadeaus! (Actie loopt vanaf 5-11-2012)
Bestel hier uw literatuur of studieboeken

Dagtaak is goed geïndexeerd door o.a. Google, type Dagtaak + trefwoord, of zoek direct op een woord uit de titel in de zoekbalk op de site. Dagtaak is een initiatief van TVE Tekst en Advies (Ton van Eck).

De 15 meest gelezen columns van het afgelopen kwartaal vindt u hier.

Verkiezingsprogramma's : Online demonstreren van D'66 en de (Zit) vleestax van de PvdD

Dinsdag 26 juni 2012

Verkiezingsprogramma's: wie leest ze nog? Ze verschijnen weer, de een na de ander. Mooie brochures vol beloftes, visionaire ideeën, en ingenieuze invallen. Ooit heb ik voor een politieke partij, als kritisch niet-lid, mee mogen schrijven aan de buitenland paragraaf voor de Europese verkiezingen. Dat was erg leuk om te doen. Je krijgt wat meer inzicht in hoe de politieke besluitvorming binnen een partij functioneert en je merkt ook hoe snel eenoog koning wordt als het om specialistische onderwerpen gaat. Voor mij gold dat toen voor de hele problematiek rond Midden- en Oost Europa. Iets waar inmiddels iedereen verstand van heeft.

Ik geloof niet dat iemand mijn paragrafen heeft gelezen behalve de redactie- en programmacommissie. Geen kiezer zal zich hebben laten beïnvloeden door mijn wijze woorden.

Vanaf die tijd heb ik me voorgenomen steevast de programma's te lezen die er verschijnen. Is het niet om de inhoud, dan wel om even weg te mijmeren en terug te denken aan de gezellig avonden op het partijbureau te Utrecht.

Het is er helaas niet van gekomen. De eerste jaren haalde ik nog wel eens wat programma's in huis, maar na een paar bladzijden hield ik op: slecht geschreven, nauwelijks onderscheidend van het blaadje van de grote concurrent of vanwege een groot onzingehalte als het ging om partijen die ik er toch al van verdacht onzin te verkondigen.

Saaie en taaie kost.

Gelukkig lezen journalisten de programma's wel en mijn oog viel op een belangrijk onderwerp dat D'66 te berde heeft gebracht. Het demonstratierecht. D'66 is voortgekomen uit demonstratie-minnende studenten die verandering wilden. Inmiddels zijn oudste jongeren uit die tijd niet meer onder ons, en de jongste jongeren van toen al lang en breed opa.
D'66 moet het hebben, zoals alle partijen, van jonge en nieuwe aanwas, en dat is geen generatie van protestwandelaars, marslopers en vlaggenzwaaiers. Toch wil de partij haar oorsprong eer aan doen. Ook voor bankhangers, schermstaarders en muisbewegers moet het mogelijk zijn om zonder een stap buiten de deur te zetten in actie te komen:

Het online demonstratierecht

Volgens D'66 moeten we ons aanpassen aan de nieuwe tijd. Nu niemand meer voor een akkefietje de straat op gaat, moet het mogelijk worden (en dus niet strafbaar) om met een enkele muisklik hele organisaties, bedrijven op partijbureaus lam te leggen. Dat is nog eens een stimuleringsmaatregel!
Een virtuele Maagdenhuisbezetting vanuit de luie stoel.

Het is maar goed dat de Partij voor de Dieren de zitvleestax in wil voeren.


Deel dit op TwitterDeel dit met Facebook

Geef een reactie:
Naam:
Email:
Reactie:
Hoeveel is 4 plus 1?
Anouk, Birds en het Songfestival, morgen op Dagtaak

Morgen op Dagtaak: Anouk, het songfestival en de TROS
Terug naar Bandung

Bestel: Terug naar Bandung

In Terug naar Bandung vertelt Femmy Fijten het verhaal van een man die na 60 jaar terugkeert naar Indonesië, het land waar hij vocht en lief heeft gehad.
Lezing Femmy Fijten 20 maart Oosterbeek (bij Arnhem)
Prinsesjes huilen niet

Boek van Heidi Hassenmuller verschenen bij uitgeverij Nieuwe Druk over seksueel misbruik
Nick Cave Push the Sky Away

De nieuwe Nick Cave (Push the Sky Away) is al te bestellen.

Nick Cave als auteur, roman: Dood van Bunny Munro

deSchrijfcoaches

Voor tekstadvies schrijfcoaching en redactiewerk. Info op de site
Contact via info@deschrijfcoaches.nl



"like"ons ook op facebook
Met Pa valt niet te Feesten


Trailer van: Met Pa valt niet te feesten, het nieuwste boek van Guus Dijkhuizen, 10 oktober gepresenteerd aan Ed van Thijn. Uitgegeven bij Nieuwe Druk.
Selectie recente artikelen

-Poetin denkt aan gas, bloemen en Maxima

-De grap van Dijsselbloem, de ING, ideal en de oude sok

-Gedachte met Pasen, over belastingen, het paradijs, Zalm en de tollenaars

-Het is gebeurd met Freek de Jonge, zonde!

-De aap, de bonobo en de tien geboden van Frans de Waal

-Habemus Papam en het drijfinstinct

-Habemus Papam, de paus, Ratzinger en het einde van een tijdperk?

-Bezuinigen in de zorg en wabz, de lamme helpt de blinde

-Albert Camus, sterfdag, een eerbetoon

- De rouwclown en de bezuinigingen 2013

-Neil Young in 2013 naar Amsterdam

-Bernlef: dichter, vertaler, romanschrijver 1937-2012. Korte herinnering

A Tempo

Voor de schaak- en/of de muziekliefhebber: het 7e nr jaargang 2 van A Tempo is uit!
http://www.atempomagazine.nl

Met bijdragen van Dagtaak, Peter Boel en Martijn Boele. Ditmaal over eten, de hongerklop en veel literair schaakvenijn.
Bestel ATempo via de site, voor 12€ p.j maandelijks plezier.
Advertentie Google

Eigen bedrijf starten


Coaching en advies tijdens en voor de start van uw eigen bedrijf. Van bedrijfsidee tot bedrijfsplan tot implementatie.

Nieuws: Samenwerking met Uitgeverij Nieuwe Druk beklonken
(c) Ton van Eck 2013